Trwa przyjmowanie wizualizacji prac do drugiej edycji międzynarodowego konkursu dla artystów OKNOPLAST for Art. Na zgłoszenia kandydatów organizatorzy czekają do 4 marca 2024. Dla zwycięzców przygotowano nagrody o łącznej puli 12 000 euro, a wszystkie nagrodzone prace zostaną zaprezentowane w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy w dowolnej technice na niekonwencjonalnym płótnie, czyli oknie zaprojektowanym przez OKNOPLAST. Udział mogą wziąć osoby pełnoletnie i będące mieszkańcami Unii Europejskiej, które dodatkowo spełniają jeden z trzech warunków: są twórcami z udokumentowanym portfolio artystycznym, są studentami lub absolwentami uczelni artystycznej. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę koncepcyjną w formie wizualizacji. W celu zachowania równych szans dla wszystkich autorów musi być ona pozbawiona znaków wodnych, podpisów i innych treści identyfikacyjnych.
„W pierwszej edycji OKNOPLAST FOR ART wzięło udział ponad 200 artystów z całej Unii Europejskiej, co traktujemy jako wielki sukces. Widzimy, że nietypowy pomysł, jakim jest stworzenie z okna dzieła sztuki spotkał się dużym odzewem środowiska artystycznego i odbiorców sztuki. W drugiej edycji konkursu po raz kolejny dosłownie zderzamy mechaniczny świat produkcji z wrażliwością i kreatywnością twórców. Otrzymaliśmy już kilkadziesiąt wizualizacji prac, a minęła dopiero połowa czasu przeznaczonego na przyjmowanie zgłoszeń” – mówi Magdalena Cedro-Czubaj, szefowa marketingu OKNOPLAST.
Łączna pula nagród wynosi 12 000 euro (7 000 euro za miejsce 1., 3 000 euro za miejsce 2. oraz 2 000 euro za miejsce 3.). Dodatkowo wszystkie nagrodzone przez jury prace zostaną zaprezentowane na wystawie konkursowej w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, a także zasilą powiększaną z edycji na edycję kolekcję dzieł sztuki OKNOPLAST.
Planowany termin wystawy pokonkursowej i wernisażu to czerwiec 2024 roku.
Zasłuchaj się w 70 odcinku, w którym rozmawiam z Magdaleną Cedro – Czubaj Dyrektor Marketingu w grupie Oknoplast przede wszystkim o emocjach towarzyszących jury podczas obrad nad ponad 200. zgłoszonymi w 2023 r w pierwszej edycji konkursu projektami ale także:
-
- O tym jak polscy artyści wypadli na tle innych zgłoszeń z Europy.
- O błędach formalnych, które nie pozwoliły na dopuszczenie do konkursu 50 zgłoszonych projektów.
- O zwycięskich projektach i procesie ich realizacji.
- O tym skąd tak duża ilość wyróżnień.
- O tym czy możemy spodziewać się kolejnej edycji konkursu.
- O tym czy powstanie kolekcja sztuki Grupy Oknoplast.
- O współpracy biznesu z instytucją państwową.
- …oraz o tym za co Amerykanie kochają polskie okna 🙂
Zapraszam Cię do zasłuchania w 70 odcinku podcastu Konik Kreatywny.
Słuchaj na Spreaker Słuchaj na Spotify
Ubiegłorocznych zwycięzców i ich dzieła można poznać TUTAJ
Więcej informacji o konkursie: [LINK]
Regulamin konkursu: [LINK]
Wspieranie inicjatyw kulturalnych przez OKNOPLAST.
W całej prawie 30-letniej swojej historii OKNOPLAST wielokrotnie podejmował działania z zakresu promowania sztuki, realizując misję społecznej odpowiedzialności Grupy. W ciągu prawie trzech dekad swego istnienia firma wielokrotnie angażowała się we wspieranie inicjatyw kulturalnych, czego przykładem są m.in. kilkuletni mecenat wystawy sztuki z cyklu „Jasiński&Friends”, patronat nad Konkursem dla Młodych Architektów, partnerstwo konkursu Young Design dla młodych projektantów, a także partnerstwo konkursu European BEST Engineering Competition, międzynarodowego wydarzenia, mającego na celu wyłonienie młodych talentów inżynierskich. W październiku ub.r. firma objęła mecenatem Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.
Zasłuchaj się w 67 odcinku, w którym rozmawiam z moją gościnią Panią Magdaleno Cedro – Czubaj Dyrektor Marketingu Grupy Oknoplast:
- o inspiracjach współczesnymi mecenatami,
- o genezie narodzin idei bycia Mecenasem Sztuki przez markę OKNOPLAST,
- o wystawie Jakuba Juliana Ziółkowskiego i objęciu patronatem OKNOPLASTu Muzeum MOCAK w Krakowie,
- o międzynarodowym konkursie dla artystów „OKNOPLAST for ART”, regulaminie
- o oknie PAVA i tym dlaczego ten model został wybrany na konkursowe „płótno” dla artystów,
- o składzie jury konkursu,
- o poczatkach kolekcji sztuki OKNOPLASTu,
- a na koniec o tym jakiego koloru okna kochają Włosi, Francuzi i Polacy.
Zapraszam Cię do zasłuchania w 67 odcinku podcastu Konik Kreatywny.
Słuchaj na Spreaker Słuchaj na Spotify
Kursy online dla artystów. Sprawdź pełną ofertę w SKLEPIE Konika Kreatywnego.
_
Opinie artystów o moich konsultacjach znajdziesz tu: link