Zapraszam cię na rozmowę o kolekcjonowaniu dzieł sztuki NFT, o organizacji rynku sztuki cyfrowej i jego potencjale.
Ponownie na łamach Konika Kreatywnego goszczę marszanda Jakuba Fijewskiego, właściciela galerii Artutito, która według mnie, w tym momencie jest najnowocześniejszą galerią sztuki w Polsce.
Tym razem pretekstem do naszego spotkania jest wprowadzenie przez galerię Artutito na rynek sztuki cyfrowej prac dwóch polskich artystów: Lecha Batora i Michała Jackowskiego.
Na tą rozmowę zapraszam wszystkich słuchaczy Konika Kreatywnego także polskich twórców bo warto znać reguły panujące na rynku dzieł sztuki NFT, żeby móc w nim uczestniczyć; czy to jako kolekcjoner czy jako artysta.
Zasłuchaj się w 44 odcinku podcastu Konik Kreatywny!
Słuchaj na Spreaker Słuchaj na Spotify
Zobacz aktualną ofertę NFT: GALERIA ARTUTITO
Zobacz aktualną ofertę prac NFT Lecha Batora: LECH BATOR
Sprawdź przelicznik link
Autorskie prawo Droid de Suit w przypadku odsprzedaży NFT.
„To działa trochę jak ZAIKS albo nawet lepiej niż ZAIKS. Artysta niejako z automatu zarabia na każdej sprzedaży i odsprzedaży w świecie cyfrowym. Jeżeli w smart – kontrakcie zapiszemy, że artyście się należy jakiś procent od każdego obrotu tym dziełem sztuki to przy zmianie właściciela wszystko dzieje się automatycznie […]”. Fragment wywiadu z Jakubem Fijewskim
Zapisz się na newsletter Konika Kreatywnego. Poznaj współczesnych artystów i zacznij kolekcjonować sztukę! NEWSLETTER DLA KOLEKCJONERA