« Wszystkie wydarzenia

Artysto! Dołącz do kolekcji prywatnej Wiącek Collection.

22 stycznia 2020, 08:00 - 31 marca 2021, 23:30

WIĄCEK COLLECTION jest zbiorem dzieł sztuki, prezentującym głównie twórczość młodych polskich artystów. Każda praca powiększająca zbiór ma na celu ukazać współczesne tendencje artystyczne oraz drogę poszukiwań twórców w kreowaniu własnej wizji świata.

Wybór prac do kolekcji jest subiektywny, wynikający z chęci obcowania z dziełami sztuki na co dzień. Kolekcja jest również pewnego rodzaju historią opowiadaną poprzez obrazy, rzeźby czy instalacje, które wzajemnie na siebie oddziałują oraz korespondują ze sobą tworząc mozaikę powiązań treściowych i symbolicznych.

Kolekcja jest także możliwością posiadania nie tylko dzieła sztuki samego w sobie lecz również fragmentu życia artysty, pewnego rodzaju zapisu jego myśli, przeżyć oraz motywów nim kierujących w trakcie tworzenia.

Artysto! Daj się odkryć!

Prześlij swoje portfolio na adres: wiacekcollection@gmail.com

A jeśli masz ochotę, posłuchaj pełnej zapału opowieści o kolekcjonowaniu, które w swej naturze ma w sobie coś z uzależnienia.


Pobierz podcast Słuchaj na Spotify

Prywatna kolekcja sztuki aktualnej i współczesnej Wiącek Collection, w tym roku obchodzi swoje 5 – cio lecie. W jej skład wchodzi 160 obiektów 44 artystów.

Korzystając z gościnności właściciela kolekcji, Pana Łukasza Wiącka, miałam okazję zobaczyć na żywo ponad 15 niezwykłych obiektów z jego kolekcji, w tym instalacje składającą się z 250 elementów i obraz autorstwa Karoliny Matyjaszkowicz, dzięki, któremu poznaliśmy się jakiś czas temu.

Zapraszam Cię na 11-sty odcinek podcastu Konik Kreatywny. Patataj!

 

Podcast Konik Kreatywny, Odcinek 11 / O tworzeniu polskiej kolekcji sztuki aktualnej i współczesnej; Wiącek Collection. Andrzej Cwalina, 2017, Kula, 60 x 60 cm, S/072/KOL WiacekCollection
Fot. Wiącek Collection. Magazyn Wiącek Collection.

A jeśli wolisz przeczytać cały wywiad i masz ochotę na zdecydowanie więcej zdjęć obiektów z kolekcji Wiącek Collection, to zapraszam Cię do jego wersji textowej. Wystarczy, że klikniesz w przycisk:
Przeczytaj

Zapisz się do NEWSLETTERA i nie przegap kolejnych odcinków podcastu Konik Kreatywny.

Szczegóły

Start:
22 stycznia 2020, 08:00
Koniec:
31 marca 2021, 23:30
Wydarzenie Tagi:
, , , ,