W sierpniu 2024 r. odbędą się pierwsze międzynarodowe targi sztuki K- Art Fair Daejeon w Korei. Głównym sponsorem wydarzenia jest miasto Daejeon. Targi dedykowane są galeriom. Odrębną sekcją na targach K- Art Fair Daejeon jest prezentacja sztuki międzynarodowej w formie stoisk narodowych.
Do zaprezentowania swojej sztuki zostali zaproszeni artyści z całego świata. Polską sztukę współczesną na zaproszenie organizatorów zaprezentują artyści: rzeźbiarz Tomasz Koclęga oraz debiutująca na rynku koreańskim malarka Katarzyna Moczulska. Kultowe dzieła Łodzi Kaliskiej i Juliusza Sokołowskiego zaprezentuje Kantor Sztuki. Galeria Fijewski zaprezentuje w Korei prace wybitnego polskiego artysty młodego pokolenia Łukasza Patelczyka.
VIP Preview: 14 sierpnia, 2024
Targi K-Art Daejeon: 15 sierpnia – 18 sierpnia, 2024 r.
Miejsce: Daejeon Convention Center, Daejeon, Korea
web site: https://www.dkaf.co.kr
IG: @dkaf__official
Partner wydarzenia: miasto Daejeon
Ważnym wydarzeniem będzie premiera rzeźby ,,Conatus Humanus”, autorstwa Tomasza Koclęgi. Praca ta jest wyjątkowa na tle innych prac artysty, gdyż wyrzeźbiona jest w czarnym marmurze. Koclęga znany jest głównie z rzeźb realizowanych w brązie. Artysta od wielu lat obecny jest na rynku sztuki w Azji.
W swym dorobku posiada liczne, monumentalne rzeźby plenerowe, zainstalowane na stałe w przestrzeniach publicznych, na trzech kontynentach. Na tym tle wyróżniają się monumentalne rzeźby, odlane z brązu i zainstalowane w New Delhi, w Indiach oraz w Deajeon, w Korei Południowej. Każda z nich ma po ok.10 m wysokości i każda z nich odlana została z ok. 7,5 ton brązu.
W Korei, po raz pierwszy zaprezentuje swoje malarstwo olejne łódzka artystka – Katarzyna Moczulska. PRIMAVERA – to pięć obrazów, które opowiadają o potrzebie kreacji i kontroli zastanego przez człowieka świata oraz o budowaniu komunikacji społecznej poprzez dobór przemyślanych atrybutów – przedmiotów jako codziennych masek. Prace należą do cyklu Inside – Outside. W Polsce premierowa odsłona cyklu odbyła się w galerii Pinakoteka, w Gdańsku, w 2023 r. Prace artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach w Europie.
Kantor Sztuki reprezentowany przez Michalinę Franasik – art advisora zaprezentuje na targach K- Art Fair Daejeon dwóch unikatowych artystów: legendarną grupę artystyczną Łódź Kaliska oraz premierowo Juliusza Sokołowskiego.
Łódź Kaliska zaprezentuje dzieła z 4 cykli: NEW POP prace: INSTRUKCJA ZABIJANIA SZTUKI 2 / INSTRUCTIONS FOR KILLING ART 2 [2021], TRYUMF / TRIUMPH [2002] PARADA WIESZCZÓW / THE PROPHET’S PARADE prace: JANINA KOCHANOWSKA [2002], MUZEUM ŁÓDŹ KALISKA prace: SIOSTRY/ SISTERS [1988], TRYUMF GENIUSZA DESTRUKCJI / THE TRIUMPH OF THE GENIUS OF DESTRUCTIVE [1999].
Z praz Juliusza Sokołowskiego zwanego „Fangorem” polskiej fotografii zaprezentujemy dwie premierowe prace otwierające nurt Op-Pop. Będą to prace o tytułach W000007 oraz W0000005.
Fijewski Gallery, międzynarodowa, prywatna instytucja kultury działająca w Warszawie, Konstancinie, Chicago i Miami, założona przez marszanda Jakuba Fijewskiego zaprezentuje na wystawie w Korei prace wybitnego polskiego artysty młodego pokolenia Łukasza Patelczyka – urodzonego w 1986 roku w Wejherowie, zwycięzcy Kompasu Młodej Sztuki w latach 2020-2021, absolwenta Gdańskiej Akademii sztuk Pięknych.
Jego prace są w prywatnych i instytucjonalnych kolekcjach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Galeria Fijewski zaprezentuje 5 prac: : 4 premierowo w Korei: „What Happens When We Sleep” 2024; „Sphere” 2024; „Star” 2024; and „Indigo Landscape” 2024; oraz 1 pracę „Ellipse 2” 2023, która ma instytucjonalną proweniencję. Wszystkie prace pokazywane na wystawie są dostępne w ofercie galerii.
Artfair w Korei to wydarzenie bez precedensu dla polskiego rynku sztuki. Polski sektor i dobór artystów gwarantuje niezwykłe doznania dla kolekcjonerów z Azji a jakość artystów i ich sztuki została potwierdzona na wielu rozwiniętych rynkach.
Dla Fijewski Gallery to kolejny element strategii wyjścia poza obszar Europejski. Galeria rozwija sieć kontaktów w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej i na jesieni tego roku otwiera przestrzeń wystawową w Chicago. W tym roku byliśmy również partnerem 77. festiwalu Filmowego w Cannes a wystawa „Empty Gold” w Palace de Miramar spotkała się z ogromnym entuzjazmem wśród kolekcjonerów z całego świata. Koreańskie targi to niewątpliwie kolejny duży krok na przód w promocji sztuki z CEE.
Bardzo się cieszę że będziemy reprezentować Łukasza Patelczyka a ta prezentacja rozpoczynamy współpracę z tym świetnym artystą – powiedział Jakub Fijewski, właściciel i art Dealer Fijewski Gallery
Zasłuchaj się w podcaście Konik Kreatywny.
Pobierz podcast Słuchaj na Spreaker Słuchaj na Spotify
#konikreatywny