Odcinek jest dedykowany przede wszystkim Artystom ale proponowane rozwiązania technologiczne są idealne w codziennej pracy galerii a także wykorzystywane przez kolekcjonerów przy archiwizowaniu dzieł.
W dzisiejszym odcinku goszczę twórców ArtSAAS: Cecylię i Łukasza Grabek. Ludzi, którzy łączą wiedzę i doświadczenie z międzynarodowego rynku sztuki i branży IT.
Już 09 listopada, zapraszam cię na WEBINAR, w którym twórcy rozwiązań ARSAAS opowiedzą o pełnej funkcjonalności aplikacji, m.in. o viewingroom, funkcjach sklepu, tworzeniu ofert personalizowanych, tworzeniu list kolekcjonerów pod względem ich preferencji i korzyściach jakie wiążą się z korzystaniem z rozwiązań ALL IN ONE.
Wszystkie informacje dotyczące webinaru będą dostępne na story @konikreatywny i @artsaas.app, na instagramie.
W tym odcinku rozmawiamy o współczesnych narzędziach on-line, w ramach aplikacji ARTSAAS, które wspierającą sprzedaż dzieł sztuki. Zasłuchaj się!
Dziękuję sieci hoteli Vienna House za możliwość zrealizowania nagrania w apartamencie hotelu Andel’s, w Łodzi. Odcinek został nagrany we współpracy z marką ARTSAAS.com
Zapraszam Cię do zasłuchania w 51 odcinku podcastu Konik Kreatywny.
Słuchaj na Spreaker Słuchaj na Spotify
ARTYSTO! Skorzystaj z kodu rabatowego*: konikreatywny i otrzymaj 1000 pln zniżki na zakup rozwiązań artsaas.com. Kod rabatowy jest ważny do 28 listopada, 2021 r.
*kod rabatowy dotyczy opłaty za uruchomienie strony z funkcją sklepu internetowego.
ARTSAAS.com | link
DEMO. Wypełnij formularz i poproś o bezpłatny, 14-sto dniowy dostęp | link do demo
Słowniczek współczesnego artysty.
Z okazji naszej rozmowy, twórcy aplikacji ARTSAAS przygotowali krótki zestaw pojęć związanych z usługami ArtSaas i sprzedażą on-line. Myślę, że warto żebyście od czasu do czasu wracali do tych pojęć, a z czasem świadomie stosowali je, by z sukcesem sprzedawać swoją sztukę.
W tej ciągłej nauce współczesności, nie jesteście sami. Ja także mam wiele do przyswojenia i wprowadzenia nowej wiedzy w życie. Gdybym tak 20 lat temu, wiedziała, że dorosłe życie to ciągła nauka, opuściłabym zdecydowanie więcej wykładów, balując nieco.
SAAS czyli Software as a service – Oprogramowanie jako usługa – to coraz bardziej popularny model dostarczenia wysokiej jakości oprogramowania za pośrednictwem Internetu. To trochę jak Mercedes klasy S wśród oprogramowań, ale nie musisz go kupować, możesz go wynająć! W modelu Saas użytkownik nie ponosi wysokich kosztów zakupu licencji, a jedynie miesięczne opłaty abonamentowe. Internetowy dostęp umożliwia pracę z dowolnego miejsca i urządzenia, o dowolnej porze, przy czym dostawcy usług zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa danych chronionych na równi z rachunkami bankowymi. Zatem, czy będziesz Targach Sztuki w Nowym Jorku czy w Miami, a może w pracowni artysty na warszawskiej Pradze, Artsaas może być zawsze z tobą!
All in one – w odniesieniu do ArtSaas oznacza wiele funkcji zawartych w jednym organizmie. To strona www i aplikacja, która pomaga zarządzać portfolio artysty, gdzie wszystkie funkcje są obsługiwane w ramach jednego zintegrowanego systemu, ograniczając potrzebę wielokrotnego wprowadzania tych samych danych w różnych miejscach.
CMS – Content management system. to nic innego jak panel administracyjny strony internetowej, umożliwiający aktualizowanie jej o nowe treści. W ArtSaas jego funkcję pełni aplikacja, ale chcemy podkreślić, że jest ona czymś o wiele więcej niż zwykłym CMS’em. Jej moduły, oprócz danych publikowanych na stronie internetowej zawierają wiele sekcji wspomagających zarządzanie portfolio artysty, działania promocyjne i sprzedażowe, relacje
z klientami i kontrahentami.
CRM to skrót od customer relationship management, czyli zarządzanie relacjami z klientami. To nic innego jak książka adresowa, z dodatkowymi opcjami. W ArtSaas pozwala na odnotowanie zainteresowań klienta, określenie typu kontaktu w celu filtrowania grup takich jak kuratorzy, kolekcjonerzy, galerie czy usługodawcy. W osi czasu tworzy archiwum relacji i historię transakcji.
UX Design – User Experience Design oznacza projektowanie doświadczeń użytkownika. To odrębna dziedzina związana z tworzeniem m.in. interfejsów programów komputerowych, kładąca nacisk na swobodę i łatwość z ich korzystania. ArtSaas został zaprojektowany
w zgodzie z najnowszymi metodami UX design. Ważne było dla nas to, żeby nasze rozwiązania dedykowane galeriom sztuki, artystom i kolekcjonerom były intuicyjne i przyjazne w użytkowaniu i takie też są, z czego jesteśmy naprawdę dumni.
Private View – funkcja aplikacji ArtSaas dająca możliwość wykreowania prywatnego pokazu dzieł sztuki wyświetlanego online wybranej osobie po przekazaniu jej unikalnego linku. Private view oprócz prezentacji dzieł może zawierać notę kuratorską czy spersonalizowaną wiadomość do klienta, a także plik wideo, np. nagranie z pracowni artysty lub dedykowane kolekcjonerowi zaproszenie do zapoznania się z przekazaną w tej formie ofertą.
Lightbox – miano, którym określany jest sposób prezentacji zdjęć na stronach www. W naszych realizacjach przywiązujemy do niego szczególną wagę. Zaawansowana funkcja 'lightbox’ daje możliwość nie tylko obejrzenia wielu zdjęć jednego dzieła, ale również wykonania dużego powiększenia. Opcja zoom pozwala dostrzec najmniejsze detale, a strzałki nawigacji płynnie przeprowadzą widzów przez cały album. Na stronach ArtSaas stosujemy funkcję lightbox nie tylko to przeglądania zdjęć dzieł, ale również dla fotorelacji z wystaw czy innych wydarzeń. Dzięki niej przeglądanie fotorelacji jest prawdziwą przyjemnością!
Protokół SSL (Secure Socket Layer) – czyli algorytm szyfrujący połączenie z daną witryną w sieci. Obecnie jest powszechnie stosowanym standardem bezpieczeństwa danych w Internecie. Strona bez szyfrowania SSL jest dla hakerów jak otwarta księga, zawierająca cenne informacje na temat użytkowników korzystających z witryny. Protokół chroni takie informacje jak: dane wrażliwe, hasła i loginy czy treści wiadomości przesyłanych przez formularze kontaktowe. O tym czy dana strona jest chroniona SSL’em świadczy symbol kłódki obok adresu strony internetowej. W ArtSaas nie musisz dodatkowo za niego płacić i to my dbamy o jego uaktualnienie.
SEO – (Search Engine Optimization) – to proces optymalizacji strony internetowej w celu zwiększenia jej widoczności w wynikach wyszukiwania. Inaczej mówiąc jest to szereg działań, który pomaga robotom google prawidłowo zindentyfikować i wyświetlić internautom strony internetowe. Są to między innymi meta opisy poszczególnych podstron, słowa kluczowe, wgranie mapy strony czy nadawanie tytułów publikowanym na stronie zdjęciom. Im lepiej dana strona jest opisana, tym wyżej będzie pozycjonowana w wyszukiwarce. ArtSaas został tak zaprojektowany, aby konfiguracja SEO była prosta, a częściowo także zautomatyzowana. System sam prowadzi użytkownika i podpowiada co należy zrobić aby uzyskać jak najlepsze wyniki SEO.
Katalog raisonne, inaczej katalog rozumowany, to zwieńczenie twórczej pracy artysty. Powstaje po śmierci artysty i służy badaczom, kolekcjonerom i galerzystom. To zbiór dzieł wszystkich artysty, potwierdzający atrybucję, zawierający informacje o technice wykonania, wymiarach dzieła, stanie zachowania czy też miejscu przechowywania prac.
Brakujący puzzel – czyli Artsaas. Jesteśmy niczym brakujący puzel w układance jakim jest Rynek Sztuki. Tym elementem, który daje możliwość spięcia kontaktu: galeria – klient, artysta – kolekcjoner.
Artsaas jest narzędziem, które zapewnia szybkie stworzenie profesjonalnej witryny artysty a następnie ułatwia jej aktualizowanie o nowe prace i informacje o wystawach i ważnych wydarzeniach. Automatyzuje i skraca proces tworzenia prezentacji i ofert, zapewnia funkcje wspomagające obsługę najbardziej wymagających klientów.
Jednocześnie w osi czasu tworzy archiwum artysty, gdzie dostęp do każdej informacji jest szybki i skuteczny. Co więcej, do prowadzenia strony i aplikacji nie potrzebna jest wiedza techniczna. To my zajmujemy się utrzymaniem i poprawnym funkcjonowaniem serwisu, po to, aby artysta mógł skupić się na meritum swojej działalności.
Z ogromnym zainteresowaniem, będę obserwowała rozwój aplikacji ARTSAAS. Już dziś, to narzędzie skradło moje serce. Jeśli masz pytania, dotyczące aplikacji ARTSAAS napisz pod postem dedykowanym odcinkowi 51 – link do postu, IG @konikreatywny