Odcinek 22 / Porozmawiajmy o XVI Aukcji Charytatywnej „Ziarno Sztuki – Ogród Nadziei” i darze serca.

Podcast Konik Kreatywny / Odcinek 22 / Porozmawiajmy o XVI Aukcji Charytatywnej „Ziarno Sztuki – Ogród Nadziei” i darze serca. Fot. Archiwum Fundacji Ogród Nadziei
Projekt plakatu /po prawo/: Andrzej Pągowski, 2020 r

To jest odcinek specjalny! Konik Kreatywny jest patronem medialnym XVI-tej aukcji charytatywnej „Ziarno Sztuki – Ogród Nadziei”, która pierwszy raz w swojej historii odbędzie się bez udziału publiczności. Powód wszyscy znamy. Pandemia.

Aukcja należy do jednych z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych przedsięwzięć charytatywnych w Polsce. Swoje prace przekazało na nią ponad 80 znanych i cenionych artystów.

Moimi dzisiejszymi gośćmi są Pani Monika Anna Popowicz, założycielka i prezes Fundacji Ogród Nadziei, psychoonkolog, coach zdrowia, trener, nauczycielka jogi i medytacji oraz Pani Oksana Bagriy, doradca sztuki a przy tym artystka i konserwatorka dzieł sztuki.

Głównym partnerem wydarzenia jest Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Wystawę przedaukcyjną można oglądać od 10 kwietnia w galerii 3D, w trzech dedykowanych tej wystawie salach /zobacz/.Sama aukcja sztuki, odbędzie się już 23 kwietnia o godzinie 19:30 i będzie można ją obejrzeć na fanpage Fundacji Ogród Nadziei.

Katalog przedaukcyjny można zobaczyć tutaj

Karol BĄK (ur. 1961) „SPE”, 2020, olej na desce 30 x 40 cm, 40 x 50 cm (z oprawą), sygn. p.d.: Bąk, opis i pieczątka autorska na odwrociu. Cena wywoławcza: 400 zł
Jan DOBKOWSKI (ur. 1942) Bez tytułu, 1993, pastel na kolorowym papierze 50 x 70 cm, 53 x 73 cm (z oprawą), sygn. i data p.d.: Jan Dobkowski 1993. Cena wywoławcza: 400 zł

Z moimi gośćmi porozmawiam m.in. o kulurze aukcji charytatywnych, o tym jak zorganizować aukcję sztuki i jak wytrwać 16 lat w jej cyklicznym prowadzeniu.
Zapraszam Cię do zasłuchania w 22 odcinku podcastu Konik KreatywnyPatataj!

Słuchaj na Spreaker Słuchaj na Spotify

Podcast Konik Kreatywny / Korki z instagrama dla artystów. Część pierwsza i druga. O story, relacjach wyróżnionych, które sprzedają i o dyktowaniu treści, które chcemy w nich zawrzeć. Polecam twórcom, którzy chcą sprzedawać swoje prace tym kanałem. Kliknij i zasłuchaj się!

W przestrzeni Konika Kreatywnego poznasz polskich artystów, projektantów i wizjonerów. Jeśli interesują Cię ciekawi ludzie, zaprojektowane produkty, niezwykłe miejsca i smaki to miejsce jest dla Ciebie.

W tym odcinku:
02:34 / Rozmawiamy o tym jaki jest cel Aukcji „Ziarno Sztuki – Ogród Nadziei” o artystach, galeriach, kolekcjonerach i darze serca.
05:45 / O tym jak 16 lat temu narodził się pomysł. O wsparciu i szczęściu do ludzi i o tym jak licytować.
13:40 / O zespole terapeutycznym Fundacji Ogród Nadziei. O terapii i sztuce życia.
18:30 / O filantropii i o kulturze charytatywnej na świecie.

www.waszkisegowy.pl /FB @waszksiegowypl / instagram @waszksiegowy. Kliknij w baner.
Fot. Archiwum Fundacji Ogród Nadziei
Konrad HAMADA (ur. 1981, Kraków) „Zamek Ujazdowski” w marcu, 2020, olej na płótnie, matowy weniks 50 x 70 cm, sygnatura p.d.: Konrad Hamada 2020. Cena wywoławcza: 400 zł
Andrzej KALINA (ur. 1952, Lidzbark) „W moim ogrodzie” z cyklu Mój pejzaż, 2018, gipsografia 58,5 x 41 cm, 73 x 53 cm (z oprawą) unikat sygn. i opis na odwrociu. Cena wywoławcza: 400 zł
Agnieszka ŁUKASZEWSKA „Stanisław”, 2020, pastel olejny na papierze 70 x 50 cm, 71 x 51 cm (z oprawą), sygn. l.b.: Agnieszka Łukaszewska 2020, opis na odwrociu. Cena wywoławcza: 400 zł
Marek RUŻYK „Księżyc w żaglach”, 2019, olej na płótnie, 60 x 40 cm, 63,5 x 43,5 cm (z oprawą), sygn. l.d.: Rużyk 2019, opis na odwrociu. Cena wywoławcza: 400 zł
Sandra WITKOWSKA, obraz z cyklu Pomiędzy, ok. 2012, akryl, technika własna na płótnie, 80 x 80 cm, 81 x 81 cm (z oprawą), opis na odwrociu. Cena wywoławcza: 400 zł
Krzysztof PAJĄK (ur. 1956) „Warszawa 2020”, 2018, inkografia na papierze Canon OCE professional extra matt 180g, 42 x 48 cm, 57 cm x 77 cm (z oprawą) edycja kolekcjonerska 2/4, sygn. na zadruku p.d.: 2/4 PK ołówkiem, pod kompozycją: sygn. l.d.: Krzysztof Pająk, opis s.d., geneza pracy p.d.: Replika obrazu z konkursu „Warszawa wraca na płótna mistrzów” z 2000 r. Cena wywoławcza: 400 zł
Jacek (Jack) LIPOWCZAN (ur. 1951, Istebna) „Och te kariery… – a miało być jak w raju”, 2017 olej na desce 65 x 50 cm, 83,4 x 68,3 cm (z oprawą) sygn. i data wewnątrz kompozycji: Jali 05-06/17 No 131, sygn. i opis na odwrociu. Cena wywoławcza: 400 zł
Artur ZIENKO „Zapraszamy – tylko bez agresji”, 2019, olej na płótnie 90 x 120 cm, 94 x 123,5 cm (z oprawą), sygn. l.d. wewnątrz kompozycji: ZIENKO, sygn. na odwrociu: ARTUR ZIENKO. Cena wywoławcza: 400 zł
Joanna WISZNIEWSKA-DOMAŃSKA (ur. 1946, Łódź) „Przed spotkaniem”, 2019, grafika, technika własna 27 x 37 cm, 41 x 51 cm (z oprawą), edycja 12/50 opis l.d., sygn. i data p.d.: J. Wiszniewska-Domańska 2019 r. Cena wywoławcza: 400 zł
Antoni Janusz PASTWA (ur. 1944) Bez tytułu, 1992, rysunek ołówkiem na papierze 61,5 x 40 cm, 78 x 55 cm (z oprawą) sygn. s.d.: Pastwa 92. Cena wywoławcza: 400 zł
Jan MŁODOŻENIEC (Warszawa 1929 – Warszawa 2000), Legenda, 1993, offset na papierze 99 x 69,5 cm plakat teatralny do sztuki Stanisława Wyspiańskiego dla Teatru Studio w Warszawie. Cena wywoławcza: 400 zł
Kamil SIPOWICZ (ur. 1954) „Messalina”, ok. 2000, odlew metalowy 28 x 16 x 8 cm. Cena wywoławcza: 400 zł
Olga PROKOP-MIŚNIAKIEWICZ „Koszula” z cyklu Trzepak Polski, 2018, olej na płótnie 100 x 80 cm opis na odwrociu. Cena wywoławcza: 400 zł
Małgorzata Rusiecka „Danse Macabre”, 2019/2020, akryl na płótnie 80 x 100 cm, sygn. p.d.: Rusiecka (relief), sygn., opis i pieczątka autorska na odwrociu. Cena wywoławcza: 400 zł

Drogi czytelniku, już dziś zapraszam Cię na kolejną rozmowę. Zapisz się do newslettera i nie przegap kolejnych odcinków podcastu Konik Kreatywny.

Konik Kreatywny
Konik Kreatywny

Konik Kreatywny to blog o ciekawych ludziach,
produktach i ideach.
Zawsze w smak tym,
którzy lubią się zainspirować.

Nazywam się Katarzyna Moczulska. Piszę dość szeroko o sztuce tworzenia z pasją.

Na razie brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres mailowy nie będzie opublikowany.